Uživatelé online
· Hostů online: 1

· Členů online: 0

· Celkem členů: 4
· Nejnovější člen: Dobricky
O nás

O nás
Datum vzniku čáslavské rybářské organizace souvisí s někdejším vznikem celorepublikového Československého
svazu rybářů, který byl v roce 1957 ustanoven jako jediná masová organizace všech rybářských spolků.
Tehdy, v návaznosti na zmíněnou situaci, se sešli čáslavští rybáři, seskupení v předchozím Rybářském hosodářském družstvu a 19. ledna roku 1958 na výroční schůzi založili Místní organizaci Československého svazu rybářů Čáslav.
Ta začala hospodařit na rybnících Zemánek a Bažantník
a na říčce Klejnarce. O rok později už obhospodařovala
rybníků devět a záhy na to třináct. Rychle rostl i počet členů - zatímco ustanovující schůze se zůčastnilo 36 lidí, za rok to bylo 102 a v roce 1960 už 136. V roce 1968 pak dokonce 208 členů. Během let se organizace stala i plně soběstačnou v odchovu ryb pro sportovní vody.
V současné době hospodaříme na deseti chovných rybnících o celkové ploše 20,4 hektarů a chovných vodních tocích o ploše cca 4 hektarů. Obhospodařujeme také sportovní vody a to dva rybníky o výměře cca 8 hektarů pro sportovní rybolov místního významu, dále pak rybníky a řeku o výměře cca 30 hektarů, spadajících do celosvazového hospodaření.
Počet členů naší organizace se stále mění, ale v průběhu posledních let se pohybujeme na přibližném čísle 600 členů. Z celkového počtu členů je 15 žen a zhruba 80 dětí a dorostenců.